Книги о Beatles

Описание и обсуждение книг о Битлз
Модератор
Вад
МедальГрамота
Киев
4 часа назад
Коли виникають питання, що торкаються сугубо американської дискографії, то я в першу чергу звертаюсь до довідника що, має назву "Price Guide for the Beatles American Records". Авторами цієї чудової книги є Perry Cox та Joe Lindsay. Остання (6-та за номером) його редакція була надрукована, нажаль, ще у 2007 році. Тому, стосовно цін, і особливо на платівки, варто корегувати цифри згідно сучасних умов – множити їх десь майже на 1,5. Але інформація про аутентифікацію тих чи інших видань практично не зазнала змін.

""

Багато сторінок у приклад я викладати не можу тому, що книга і досі знаходиться у продажу. Але для загального сприйняття, надам коротку інформацію про подальше видання альбому "Yesterday and Today" компанією Capitol Records на рубежі кінця 60-х – початку 70-х років.

""

Колись я вже тут писав, що знайом з одним із авторів цього видання, тому минулого року Кокса запитав стосовно випуску нової редакції довідника. Перрі відповів, що спочатку у продаж надійде такий самий довідник з дискографією The Beach Boys. Але робота по оновленню довідника The Beatles також постійно ведеться і пізніше буде надруковано його нову редакцію.

А починалось все ще у 1983 році. Тоді перше видання довідника мало назву "Complete Beatles U.S. Record Price Guide" і вийшло у двох варіантах – стандартному та лімітованому. Останнє містило, так звану, флексі (гнучку платівку) червоного кольору. Платівка була односторонньою та містила 2 композиції: "Till There Was You" і "Three Cool Cats". Обидві композиції були надані авторам довідника компанією Backstage Records, яка випустила їх роком раніше на лонгплєї "Like Dreamers Do".

""
""

Потім було ще одне лімітоване видання (трете), але вже з вініловим синглом на якому знаходився запис інтерв’ю.

""
""

Отже чекаємо на нову редакцію цього довідника, доповнену і дещо скореговану.
Save vinyl!
Модератор
valery57
ГрамотаМедаль
Черкассы
1 день назад
Век живи, век учись.....
glasses
Модератор
Вад
МедальГрамота
Киев
4 часа назад
Неодноразово я писав на Форумі про те, що стосовно американської дискографії, я вважаю довідник "Price Guide for the Beatles American Records" найкращою дослідницькою роботою в цьому напрямку. Також я згадував розмову з автором цього видання. На моє питання, коли можна чекати на нове сьоме видання довідника, Пері Кокс відповів, що спочатку він хоче видати довідник для колекціонерів по The Beach Boys. А по The Beatles він накопичує новий матеріал, дещо виправляє і доповнює в старому. Все це майже в нього готово у електронному вигляді і він планує видати нову редакцію бітлівського довідника після довідника по The Beach Boys.
І ось, нарешті, книга вийшла з друку.

""
""
""

Отже, найближчим часом вже можна чекати і на нову версію книги "Price Guide for the Beatles American Records", на яку ми чекаємо майже 10 років. Робота рухається!
Save vinyl!
Посетитель
Игорь
Медаль
Львов
6 часов назад
Цікаво, який прайс буде мати цей "Прайс Ґайд"?
Модератор
Вад
МедальГрамота
Киев
4 часа назад
Поки шось дуже дороговато (майже 80 $). Згодом ціна повина присісти.
http://www.ebay.com/itm/Beach-Boys-HERE-IT-FINALLY-IS-THE-ALL-NEW-BEACH-BOYS-PRICE-GUIDE-LTD-d-ED-/202073282840

Пряма мова від автора:
IT'S FINALLY HERE FOLKS! THE ALL NEW ' PRICE AND REFERENCE GUIDE FOR THE BEACH BOYS AMERICAN RECORDS (By Perry Cox, Frank Daniels, and Mark H. Galloway.) ' INDEED, THE BOOK IS HERE AND NOW READY TO SHIP! NEARLY 500 PAGES! OVER 2000 COLOR PHOTOS! OVER 4600 LISTINGS! THIS IS THE DELUXE NUMBERED SLIP-CASE EDITION SIGNED BY ALL THREE AUTHORS AND LEGENDARY BEACH BOYS, DAVID MARKS! ONLY 275 WERE MADE OF THIS VERSION FOR THE WORLD! (I have the standard NON signed NON slip case edition listed now too if interested in that version only.)
Редактировалось: 2 раза (Последний: 6 октября 2017 в 23:42)
Save vinyl!
Посетитель
Игорь
Медаль
Львов
6 часов назад
Взагалі-то мав на увазі бітлівський довідник, що планується. Але напевно буде не дешевший ніж біч бойз
Модератор
Вад
МедальГрамота
Киев
4 часа назад
Гадаю, що так. Але ціна високою буде тільки з самого початку, потім повинна падати. Шосте видання бітлівського довідника і досі є у продажу. Коштує він зараз десь 30-33 евро. Але данні в ньому дуже застарілі.
Save vinyl!
Посетитель
Игорь
Медаль
Львов
6 часов назад
Неодноразово вже говорив, що мене дуже цікавлять усі подробиці бітлівських записів. Зокрема, хто на якому інструменті грав при запису кожної пісні, і не просто грав на гітарі чи ф-но, а на яких саме! Мені це видається не менш цікавим, ніж знати, наприклад, який номер матриці відповідає тому чи іншому виданню платівки, або які особливості конвертів різних видань. Хоча на фінансову сторону справи це не вплине. Звичайно, зараз часто просто неможливо точно визначити в багатьох піснях, наприклад, грає Гаррісон на гітарі «Гретч Кантри Джентльмен» чи «Гретч Теннессієць», або хто саме з Бітлз використовує тамбурін чи маракаси, що записані одночасно з ударною установкою Рінго. Хіба що будуть проведені недешеві спеціальні акустичні експертизи (і таке в майбутньому можливе). Але на деяких сайтах і в книгах, деякі з яких ми тут вже розглядали, про таку задачу йдеться. Придбав на днях зовсім нову книгу, в якій ставиться саме така мета – це книга Джеррі Хаммека «Записи Бітлз: довідниковий посібник» (The Beatles Recording Reference Manual), частина 1 під назвою My Bonnie through Beatles For Sale, що охоплює період від 1961 до 1964.

""/
Изображение уменьшено. Щелкните, чтобы увидеть оригинал.

Планується з інтервалами півроку видати ще три частини: Help! – Revolver (1965-1966), Sgt. Pepper – Magical Mystery Tour (1967), White album – Let It Be (1968-1970).
Автор – не дуже відомий американський музикант і звукорежисер, який мешкає в Торонто (далеченько від Лондона), тому я вагався, чи варто купляти цю книгу, але заголовок дуже привабливий. До того ж автором проведена величезна робота, як він вказує, на протязі 8 років, аналізу існуючої літератури, інтерв’ю з бувшими інженерами студій ЕМІ та власних спостережень – уважному прослуховуванню не тільки канонічних записів, але й різноманітних дублів і міксів з бутлежних видань.
Це дійсно суто довідник, який буде цікавий, напевно, не просто тільки бітломанам, а саме бітломаньякам, котрих цікавлять найменші подробиці і нюанси творчості групи. В книзі немає жодної фотографії, крім тої, що на обкладинці, але проаналізовано величезний матеріал. Кожна пісня, а розташовані вони хронологічно за датою початку запису, описана детально, наскільки це відомо, коли і у скількох дублях записувалася, на які треки писали які інструменти, що початково, а що потім накладали, які саме музичні інструменти яких марок використовували, підсилювачі, мікрофони, консолі і т.д. В кінці кожної пісні наводиться дуже цікава діаграма запису, приклад якої нижче. Про серьйозність аналізу свідчить хоча б список посилань у кінці кожної пісні з вказівкою не просто книги, а сторінки в ній, де про цю пісню йдеться, або музичного файлу конкретного бутлега.

""/

Напевно, ця детальна інформація взята з видання Kevin Ryan & Brian Kehew. Recording the Beatles: The Studio Equipment and Techniques Used to Create Their Classic Albums, 2006, про яке тут я вже згадував (стор. 3 # 52). Воно оформлено у вигляді шикарного боксу, дуже дороге, до того ж первантажене спеціальною інформацією, цікавою напевне тільки спеціалістам звукозапису.
Розглянута ж книга містить інформацію дуже сконцентровано, без зайвої белетристики. Із 422 стор. тексту майже половину займають додатки, а їх левову частку – додаток 2, в якому в хронологічному порядку детально описані усі сесії запису, в кожній з яких майже під копірку повторюється детальний опис усього інструментарію: знову підсилювачі, мікрофони, консолі тощо. І це невиправдано збільшує об’єм книги. Але тут я, наприклад, уперше знайшов детальну інформацію про фортепіано студій на Ебі Роуд – інформацію, яку, здавалося б не так важко дістати. З подивом довідався, що знамените стареньке піаніно «Міс Мілз», яке зараз прикрашає студію Маккартні, почали використовувати на сесіях Бітлз тільки з лютого 1965, хоча в більшості джерел саме йому приписують усі фортепіанні партії ранніх бітлівських пісень.
Є в книзі й помилки: наприклад, у пісні You can’t do that Джордж безперечно грає на 12-струнному «Рікенбекері», а не на «Гретч», це визнав і сам автор на своєму сайті, є ще декілька позицій, про які можна подискутувати. Але не дивлячись на явні недоліки, дуже тішуся цим довідником і безперечно придбаю і наступну частину, коли вона вийде.
Редактировалось: 1 раз (Последний: 11 ноября 2017 в 08:37)
Модератор
valery57
ГрамотаМедаль
Черкассы
1 день назад
Эх, говорила мне мама - учи английский.....
sad
Посетитель
Игорь
Медаль
Львов
6 часов назад
Вийшла друга книга Джеррі Хаммека «Записи Бітлз: довідниковий посібник» (The Beatles Recording Reference Manual), частина 2 під назвою Help! through Revolver, яка охоплює період від 1965 до 1966. Звичайно, замовив
""/

Між іншим, його перша книга номінована Асоціацією колекцій звукозапису (Association for Recorded Sound Collections - ARSC) на цьогорічну премію за найкраще дослідження з історії звукозапису
Редактировалось: 1 раз (Последний: 20 февраля 2018 в 18:13)
Посетитель
Александр Гринберг
Медаль
Мюнхен
3 дня назад
С кратким отчетом о еже-полугоднем мюнхенском музыкальном фломаркте, он же - музыкальная толкучка, он же - мюнхенская балка. Прошел он вчера, 25.03.2018 и ознаменовался рекордной явкой (ну прямо, как на выборы...).
Несмотря на очень хорошую погоду (похоже на окончание то ли зимы, то ли осени), когда порядочные бюргеры рвутся за город, посетителей было как никогда много. Невероятно большое количество женщин всех возрастов, и даже несколько девочек 8-10лет, которые деловито следовали за своими папами и очень аккуратно шуровали в ящиках с пластинками.
И я там был, мед-пиво не пил, но слегка отоварился.
О чем и хочу проинформировать интересующихся литературой о Битлз.
Я сегодня специально просмотрел этот раздел и не обнаружил здесь этой книги.
Мне она показалась интересной и я "тряхнул мошной", благо цена была подходящая.
Да и пара нестарых, но зрелых и симпатичных местных нимф милостиво разрешила поторговаться.
В результате уже, как собственник, выкладываю фото и жду реакции. Книгу только приоткрыл,
но уже могу сообщить, что это - ПОДЕННАЯ биография Битлз.
И начинается она датой 18.02.1933 года. И сразу образовывается небольшая викторина - что за дата?
Книга форматом даже поболее А4, толщиной 2-2,5см, куча текстов и фотографий.
""/

Если кто заинтересуется деталями этой книги или вчерашней балки, с удовольствием отвечу на вопросы.
Модератор
Вад
МедальГрамота
Киев
4 часа назад
18 февраля 1933-го родилась Йоко Оно. Это я точно помню. Обложка (а может только фото) хорошо знакома, но саму книгу не встречал.
Save vinyl!
Модератор
valery57
ГрамотаМедаль
Черкассы
1 день назад
Александр Гринберг,
Поздравляю с удачным приобретением. Остальное ты знаешь.
Редактировалось: 1 раз (Последний: 27 марта 2018 в 08:04)
Посетитель
Игорь
Медаль
Львов
6 часов назад
Вообще-то биографию Битлз надо бы начинать не с Йокиного дня роженья, а с 7.07.40. А если уж хочется проникнуть вглубь веков – то с дней рожденья их родителей или дней свадеб прародителей. hoho А если серьезно – эта книга, на мой взгляд, относится к musthave любого битломана. У меня она, правда, в виде распечатанной электронной версии. К таким же биографиям-справочникам, где все события представлены кратко в хронологическом порядке, относится уже упоминавшаяся Mark Lewisohn. The Complete Chronicle, но она менее подробна, в основном посвящена лишь профессиональной деятельности: концерты, записи.
""/

Еще такая же книга Tom Schultheiss. Тhe Beatles: A Day in the Life - The Day-by Day Diary 1960-1970, издание 1981 г. Но эта несколько устарела, многие даты неверны и подверглись корректировке.
Что касается мюнхенской балки, думаю, не только мне было бы интересно узнать подробней, какие еще книги или пластинки (в особенности битловской тематики) можно было там приобрести.
Посетитель
Александр Гринберг
Медаль
Мюнхен
3 дня назад
О мюнхенской балке 25.03.2018.
Ответить на вопрос о том, какие пластинки битловской тематики можно было купить, и просто и ..не очень.
С одной стороны как всегда много было нередких вещей. Это нет смысла перечислять.
Из дефицитных изданий:
- приличное количество альтернативных альбомов (2LP, 3LP), дорого, цену даже не смотрел;
- 1 экз. 2LP "Beatles At The Beeb" 47€;
- 1 экз. 2LP "Love";
- некоторое количество АнТроповских "Rubber Soul" 10-20€;
- несколько шт. AMIGA, 1983, это не редкость, но был один экз. с красным яблоком всего за 10€;
- на весь базар - всего один экз. "Beatles Ultra Rare Trax", Vol.2, синий винил, от "Swingin Pig Records" за 35€.
Это несколько дороговато, но думаю за 30€ можно бы было сторговаться;
- у того же продавца - 2 диска "Led Zeppelin" от той же "Swingin Pig Records": "White Summer" и "Riverside Blues", 30 и 20€
соответственно. Пытался обменяться - увы, только на деньги!
- у другого продавца обнаружил современную подделку "Riverside Blues". Она уже давно известна, ее признаки знакомы,
но на этот раз качество изготовления намного лучше и даже из белого винила! Любителям "Led Zeppelin" нужно быть
осторожными. Продавцы в ebay далеко не всегда сообщают, что это современная копия, скорей всего сами не в курсе.
Если кто-то заинтересуется подробностями этих подделок, то могу сообщить;
- приличное количество виниловых бутлегов с примитивными (самодельными) конвертами, "не мой гардеробчик", на цены
не смотрел.
Вот и все самое интересное (для меня)
Модератор
valery57
ГрамотаМедаль
Черкассы
1 день назад
На русском языке вышел графический роман Маури Куннаса "The Beatles. Рождение легенды" (Mauri Kunnas «Beatles with an A. Birth of a band»).

""/

Маури Куннас - финский писатель, художник и рок-музыкант, старый битломан. Обычно он пишет и рисует детские книги на финском языке. Эту книгу он писал сразу на английском. Повествование начинается с рождения Ринго, описывает детские и подростковые годы битлов, их взросление, знакомство и заканчивается записью сингла “Please, Please Me / Ask Me Why”.
Модератор
valery57
ГрамотаМедаль
Черкассы
1 день назад
Продолжим о комиксах. Сегодня случайно нашлась моя книга комиксов считавшаяся утерянной. Издание "Ток", перевод на русский, изданная в 1992 году. Тут не только о группе Битлз, а обо всём понемногу, но раритет однако. Книга сохранилась на удивление "как из магазина", только немного состарилась.

""/
Редактировалось: 2 раза (Последний: 15 апреля 2018 в 20:00)
Посетитель
Игорь
Медаль
Львов
6 часов назад
Интересно, даже не слышал о такой. Но в 1992 СССР уже не было.
Модератор
valery57
ГрамотаМедаль
Черкассы
1 день назад
Игорь,
Но в 1992 СССР уже не было.
Да, исправил текст.
music
Посетитель
Wiktor
Киев
2 дня назад
За часів СССР'у продавалась угорська версія "Képregényes rocktörténet", тобто "Історія рока в коміксах". Її надрукували в Будапешті в 1988 р. Видавництво Zeneműkiadó.
Французький оригінал побачив світ в 1985 році і називався "Histoire du rock en bandes dessinées".

""
In vinyl veritas!
|
Перейти на форум:
Быстрый ответ
У вас нет прав, чтобы писать на форуме.